Ciekawostki

Rabu hoteru

Interesując się Japonią prędzej czy później trafimy na informacje o „hotelach miłości”. Przybytki te występują także w innych krajach, np. Korei czy Tajlandii.

Rabu hoteru (ラブホテル; od angielskich słów „love hotel”) jako pierwsze jednak pojawiły się właśnie w Japonii, a konkretnie w Osace. To w tym mieście w 1968 roku powstał Love Hotel, od którego nazwy przyjęto określać wszystkie hotele tego typu. Obecnie można sie spotkać także z nazwami typu leisure hotel czy couple, fashion hotel itp. Jest ich w Japonii ponad 30 tysięcy.

A czym są rabu hoteru?

Najprościej rzecz ujmując to hotele na godziny, w których spotykają sie pary, aby spędzić ze sobą intymne chwile. W Japonii często w domach brakuje prywatności z powodu małych przestrzeni i cienkich ścian. Wystrój rabu hoteru odbiega od standardowych hoteli – zwykle nie ma okien, a pokoje są pokojami tematycznymi, w których dominuje kicz. Nie brakuje łóżek wodnych, obrotowych, luster i mnóstwa różnych akcesoriów. Same budynki hoteli bywają fantazyjne, np. przypominają zamki, statki lub pałace.

Pokoje można wynajmować na kilka godzin (tzw. rest, czyli odpoczynek) lub całą noc. Cenniki wystawiane są przed wejściem do hotelu, nie trzeba więc wchodzić do środka, aby zorientować się w cenach. Dla niektórych turystów może być to alternatywa drogich noclegów, ponieważ te w rabu hoteru są zazwyczaj tańsze niż pokoje w innych hotelach.

Więcej informacji o rabu hoteru między innymi tutaj. Polecamy!

Newsletter

No Comments

Leave a Reply